“Miłe złego początki, lecz koniec żałosny” – szkolenie w ramach Akademii Rozwoju

Targi Pracy i Praktyk Studenckich są jednym z głównych wydarzeń organizowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tegoroczna, zaplanowana na 21 marca 2018r., jedenasta edycja targów to okazja dla uczestników: studentów, uczniów i innych osób poszukujących pracy, aby w bezpośrednim kontakcie uzyskać niezbędne informacje na temat interesujących ich branż i przedsiębiorstw.

Nasza Kancelaria będzie miała przyjemność przeprowadzić szkolenie w ramach Akademii Rozwoju Kompetencji, będącej integralną częścią ww. wydarzenia. Szkolenie ma na celu przedstawienie podstawowych środków prawnych, które należy wdrożyć, aby nasze początkujące przedsiębiorstwo prawidłowo funkcjonowało w obrocie prawnym – już od pierwszych dni jego istnienia.

W ramach szkolenia przewidujemy następujące panele:

  1. Jak dobrać formę prawną prowadzonej działalności aby zminimalizować ryzyko osobiste? Jak zabezpieczyć siebie, gdy wybór już dostał dokonany?
  2. Istota zawierania umów handlowych, zabezpieczania transakcji i konsekwencje prawne dokonywania ustnych ustaleń.
  3. Przykłady najczęściej stosowanych umów w obrocie gospodarczym oraz form zabezpieczania transakcji.
  4. Jak odzyskiwać należności od kontrahentów? Wezwanie, pozew, czy przedsiębiorstwo windykacyjne?
  5. Jak zabezpieczyć transakcje, aby szybciej odzyskać zainwestowane środki oraz skrócić czas zwrotu należności od nierzetelnego kontrahenta?
  6. Konsekwencje wadliwej ucieczki od problemów finansowych. Jak bezboleśnie wyprowadzić przedsiębiorstwo z problemów finansowych?
  7. Czy młody przedsiębiorca powinien decydować się na ogłoszenie upadłości lub restrukturyzację sądową?

Zachęcamy do udziału w targach!

Możliwość komentowania jest wyłączona.